logo
Random Idézet

"Matematikai formulába öntötte a boldogságot: Va per Vá, azaz a valóság osztva a vágyakkal. Ebből az következik, hogy a boldogsághoz két út vezet: az ember vagy javít az őt körülvevő valóságon, vagy pedig lejjebb adja a vágyait. (...) Ha a valóságot elosztod a vágyakkal, akkor megkapod a boldogsághányadost. Ha viszont fordítva csinálod (a vágyakat osztod el a valósággal), akkor nem a boldogság ellenpárját kapod... hanem a reményt. (...) Ha a valóságot adottnak vesszük, akkor a vágyaknak nagyobbnak kell ennél lenniük, hogy megteremtődhessen az optimizmus. Másrészt viszont igaz, hogy a pesszimista olyasvalaki, akinek a vágyai kisebbek a valóságnál, mint az egyre kisebb törtszámok az osztáskor. Az emberi lét alapja, hogy ez a szám a nulla felé közelít, de sose éri el - a reményt sose adjuk fel, ugye? Visszajön csőstül, ha muszáj."

Jodi Lynn Picoult






Random Idézet
"Nem tudjuk kimondani. Szerelmes vagyok, nem eszem, nem alszom, elvarázsolt állapotban élek, szárnyalok a boldogságtól, öngyilkos akarok lenni, megszépülök, lefogyok, olyan vagyok, mint egy őrült - s azt mondom a kedvesemnek: "Szeretlek!"... Mi ez?! ...Mi az, hogy "szeretlek"? Hol van ez a szó, ahhoz képest, amit élek? Sehol! Méltatlan a valósághoz! ...Nem kellett volna kimondani! Nem kevesebbet mondtam vele, hanem valami egészen mást! Semmit. Azt kellett volna mondani, hogy őrült vagyok, benned akarok élni, fáj, ha nem látlak, félek tőled, egyszerre vagyok kétségbeesett, alázatos, hatalmas, rémült, boldog, nyomorult... A sejtjeim szomjaznak rád... Azonnal meg akarok halni, és örökké akarok élni veled!... De hol jön ehhez a szó, hogy "szeretlek"?!... Ami a lélekben egy egész világ, az kimondva egy kopott, értéktelen jel. És ez minden nagy élményünkkel így van. Elmondhatatlanok. "

Müller Péter



1170 milliárdból épül az Apple új főhadiszállása



1170 milliárdból épül az Apple új főhadiszállása

1170 milliárdból épül az Apple új főhadiszállása.

A Bloomberg nyilvánosságra hozta az Apple Kaliforniában épülő új főhadiszállása, a hatalmas üvegből készült ufóra emlékeztető formája miatt az Űrhajó becenevet kapott irodaház költségtervezetét. Amikor Cupertino városa 2011-ben engedélyezte a terveket, a büdzsé még 3 milliárd dollárról szólt, de úgy tűnik, azóta kicsit megszaladtak a költségek, mert most már 5 milliárdról beszélnek, ami forintban 1170 milliárdot jelent.

Ezzel az Apple új főhadiszállása nagyjából annyiba fog kerülni, mint a világ jelenlegi legmagasabb és legfényűzőbb felhőkarcolója, a 1,5 milliárdos dubaji Burj Khalifa, és a lerombolt WTC-tornyok helyén 3,5 milliárdból épülő New York-i One World Trade Center összesen (igaz, a 1WTC valós költségei állítólag a 3,8-3,9 milliárdot is elérhetik a becslések szerint a projekt végére). És még így sem lesz a világ legdrágább épülete, ezt a címet ugyanis az 5,5 milliárdból felépített szingapúri Marina Bay Sands luxushotel és kaszinó tartja 2010 óta.

A négy emeletes, összesen 260 ezer négyzetméteres épületben 12 ezer Apple-alkalmazott fog dolgozni egy 700 ezer négyzetméteres park közepén. A csillagászati árat azok az építészeti megoldások indokolják, amelyeket halála előtt nem sokkal maga Steve Jobs írt elő az utódja számára. Ilyen például, hogy az irodaházhoz vezető összes utat és a parkolókat is a föld alá kell rejteni, hogy a dolgozók csak az erdőt lássák az ablakon kinézve. Az épületben használt összes faborításhoz egyetlen speciális juharfajtát alkalmaznak. Az egész épületet üveg borítja, összesen hat négyzetkilométernyi, ezt egy németországi üzemben gyártják le, hajlítják meg a megfelelő formára, majd szállítják át Kaliforniába 12 méteres darabokban. Jobs nem akart betonpadlót, ezért mozaikszerű terrazzo-megoldást használnak majd az építészek.

Az épület tetejét 65 ezer négyzetméternyi napelemmel fogják befedni, ami a tervek szerint 8 megawatt energiát termel majd, így az egész épület önellátó lesz áramból, sőt, előfordulhat, hogy a kaliforniai elektromos hálózatba még vissza is pumpálhat, amikor szép napos az idő, de nincs olyan meleg, hogy a légkondicionálás túl sokat fogyasszon.

Meg nem erősített hírek szerint az új vezérigazgató, Tim Cook egymilliárdot próbál vágni az épület költségein, és az átadás időpontját az eredeti 2015-ös dátumhoz képest egy évvel elhalasztotta. Az Apple ugyan hatalmas, 140 milliárd dollár körüli készpénztartalékon ül, amiből bőven telik fényűző új főhadiszállásra, a részvényesek azonban inkább azt szeretnék, ha a gigászi bankszámlát extra osztalékfizetéssel apasztanák le kicsit.

Szakértők szerint gondokat okozhat az építkezés során az is, hogy a környék építőipari alvállalkozói túl vannak terhelve, és előfordulhat, hogy egyszerűen nem lesz elég szakképzett munkás és gép. A Szilícium-völgyben ugyanis valóságos építkezési láz tört ki, új főhadiszállást építtet a Google, a Samsung, a Facebook, és készül a San Francisco 49ers amerikaifoci-csapat új stadionja is. Az Apple tervei szerint az építkezés a területen álló jelenlegi épületek elbontásával idén nyáron indulhat el.

Forrás:

 



Random Idézet

"A múltat jobbára a jelen alakítja. Ha az ember kiábrándult és elkeseredett, sötétre színezett gondolkodása csak azokat az eseményeket emeli ki a múltból, melyek igazolják mai elkeseredését. Ám ha igyekszik a tényeket tényekként kezelni; ha nem azt kutatja, mi nem mehet, hanem azt, mi mehet, ha a problémát kérdésként kezeli, mely válaszra vár, nem pedig újabb sorscsapásként; ha a valóság bonyolult közegéből azokat az elemeket lúgozza ki, melyek pozitív tettekbe ötvözhetők – nos, akkor az emlékezete is segíteni fogja ebben. A mélyből azt fogja felhozni a fényre, ami segíti, hogy helyt tudjon állni a mában. Ilyen egyszerű ez. Ilyen egyszerű ez, mert az emberi emlékezés szelektív: sugara mindig arra esik, ami segít igazolni mai látásmódunk helyességét. Ha kétségbeesettek vagyunk, a kétségbeesésünkben segít, ha a megoldásokat keressük, akkor a megoldásokban."

Frank Crane

Random Idézet

"Furcsa, hogy a kor előrehaladtával az ember mennyire másképpen gondolkodik a sorsról és a végzetről. Fiatalon még meg vagyunk győződve arról, hogy az élet csupa választási lehetőség. Ott állunk megannyi ajtó előtt, kinyitunk egyet, mögötte még több ajtó, ott is választunk egyet és így tovább. De nemcsak azt választjuk ki, hogy mihez akarunk kezdeni, hanem azt is, hogy mivé akarunk válni. És igazából még az sem zavar, ha hangos csattanással időről időre bezárul mögöttünk egy ajtó. Ahogyan az sem, hogy az ajtók közül sok ugyanoda vezet, ahová történetesen egy másik is. És az sem baj, ha az ajtó zárva van, hiszen ott van a többi, lehet újra próbálkozni. Az, hogy a választási lehetőség csupán illúzió, fel sem merül bennünk, hiszen csak azt akarjuk megtudni, hogy mi van az ajtó mögött, a mögött, amiről azt reméljük, hogy közelebb visz a titok nyitjához. Amíg ifjú az ember, így tekint az életre. Aztán valamikor, amikor az ember nagyjából az élete feléhez ér, megváltozik. Kétségek, csalódások, kudarcok, felesleges ismétlődések veszik át a kíváncsiság helyét. Lassan kezdjük felfogni, hogy már több ajtó van zárva előttünk, mint ahányon még benyithatunk. Egyre többet tekintünk hátra, ahelyett, hogy előre néznénk. Ami eddig jelentéktelen volt, annak hirtelen óriási súlya lesz."

Richard Russo