logo
Random Idézet

"Amikor először látogattam Észak-Amerikába, megdöbbenve vettem észre, hogy nem voltak sorompók a vasúti átjárókban és védősövények a sínek mentén. Távoli vidékeken a síneket még gyalogútnak is használták. Amikor hangot adtam a megdöbbenésemnek, a következő választ kaptam: csak a hülye nem tudja, hogy a síneken negyven és száz mérföld közötti sebességgel közlekednek a vonatok. Az is feltűnt, hogy semmi sem tilos, hanem egyszerűen csak not allowed, tehát nem szabad, hiszen az embert a legudvariasabban kérték, hogy Plesae don`t... Ezek és hasonló benyomásaim abba a felismerésembe sűrűsödtek össze, hogy az amerikai közéletben az intelligenciára apellálnak és azt várják el; Európában ellenben a butaságra alapoznak. Amerika az értelmet követeli meg és támogatja, Európa pedig hátranéz, hogy lépést tartanak-e a buták is. Sőt még rosszabb a helyzet: az európai kontinens gonoszságot feltételez, s ezért kiáltja mindenkinek a parancsoló és tolakodó tilos-t, míg Amerika a jó szándékhoz fordul."

Carl Gustav Jung






Random Idézet
"Változásra való képességünk miatt nem mindig tudhatjuk, mi az bennünk, ami természetes, és mi az, amit a kultúránknak köszönhetünk. Ugyanezen okból túlságosan is befolyásolhat bennünket a kultúra és a társadalom, egészen addig, amíg túl messzire távolodunk valódi természetünktől, és elidegenedünk önmagunktól."

Norman Doidge



1170 milliárdból épül az Apple új főhadiszállása



1170 milliárdból épül az Apple új főhadiszállása

1170 milliárdból épül az Apple új főhadiszállása.

A Bloomberg nyilvánosságra hozta az Apple Kaliforniában épülő új főhadiszállása, a hatalmas üvegből készült ufóra emlékeztető formája miatt az Űrhajó becenevet kapott irodaház költségtervezetét. Amikor Cupertino városa 2011-ben engedélyezte a terveket, a büdzsé még 3 milliárd dollárról szólt, de úgy tűnik, azóta kicsit megszaladtak a költségek, mert most már 5 milliárdról beszélnek, ami forintban 1170 milliárdot jelent.

Ezzel az Apple új főhadiszállása nagyjából annyiba fog kerülni, mint a világ jelenlegi legmagasabb és legfényűzőbb felhőkarcolója, a 1,5 milliárdos dubaji Burj Khalifa, és a lerombolt WTC-tornyok helyén 3,5 milliárdból épülő New York-i One World Trade Center összesen (igaz, a 1WTC valós költségei állítólag a 3,8-3,9 milliárdot is elérhetik a becslések szerint a projekt végére). És még így sem lesz a világ legdrágább épülete, ezt a címet ugyanis az 5,5 milliárdból felépített szingapúri Marina Bay Sands luxushotel és kaszinó tartja 2010 óta.

A négy emeletes, összesen 260 ezer négyzetméteres épületben 12 ezer Apple-alkalmazott fog dolgozni egy 700 ezer négyzetméteres park közepén. A csillagászati árat azok az építészeti megoldások indokolják, amelyeket halála előtt nem sokkal maga Steve Jobs írt elő az utódja számára. Ilyen például, hogy az irodaházhoz vezető összes utat és a parkolókat is a föld alá kell rejteni, hogy a dolgozók csak az erdőt lássák az ablakon kinézve. Az épületben használt összes faborításhoz egyetlen speciális juharfajtát alkalmaznak. Az egész épületet üveg borítja, összesen hat négyzetkilométernyi, ezt egy németországi üzemben gyártják le, hajlítják meg a megfelelő formára, majd szállítják át Kaliforniába 12 méteres darabokban. Jobs nem akart betonpadlót, ezért mozaikszerű terrazzo-megoldást használnak majd az építészek.

Az épület tetejét 65 ezer négyzetméternyi napelemmel fogják befedni, ami a tervek szerint 8 megawatt energiát termel majd, így az egész épület önellátó lesz áramból, sőt, előfordulhat, hogy a kaliforniai elektromos hálózatba még vissza is pumpálhat, amikor szép napos az idő, de nincs olyan meleg, hogy a légkondicionálás túl sokat fogyasszon.

Meg nem erősített hírek szerint az új vezérigazgató, Tim Cook egymilliárdot próbál vágni az épület költségein, és az átadás időpontját az eredeti 2015-ös dátumhoz képest egy évvel elhalasztotta. Az Apple ugyan hatalmas, 140 milliárd dollár körüli készpénztartalékon ül, amiből bőven telik fényűző új főhadiszállásra, a részvényesek azonban inkább azt szeretnék, ha a gigászi bankszámlát extra osztalékfizetéssel apasztanák le kicsit.

Szakértők szerint gondokat okozhat az építkezés során az is, hogy a környék építőipari alvállalkozói túl vannak terhelve, és előfordulhat, hogy egyszerűen nem lesz elég szakképzett munkás és gép. A Szilícium-völgyben ugyanis valóságos építkezési láz tört ki, új főhadiszállást építtet a Google, a Samsung, a Facebook, és készül a San Francisco 49ers amerikaifoci-csapat új stadionja is. Az Apple tervei szerint az építkezés a területen álló jelenlegi épületek elbontásával idén nyáron indulhat el.

Forrás:

 



Random Idézet

"A szerelem végtelen sok átváltozáson megy át, mielőtt mindörökre szólóan életünkbe vegyülne és kitörölhetetlenül megfestené lángszínével. Ennek az észrevehetetlen egybepárolódásnak a titkát a művészi elemzés soha nem tudja megragadni. Az igazi szenvedély sikolyokban nyer kifejezést, vagy egy hideg ember számára unott sóhajokban... A szerelem üde forrás, virág-, kavics- és zsázsaágyból bukkan elő, mint patak, mint folyó, hullámról hullámra váltja színét és természetét, s végül beléveti magát a megmérhetetlen óceánba, melyben a gyarló szellemek csak egyhangúságot látnak, a nagy lelkek azonban örökös szemlélődésbe merülnek benne. Hogyan merészelhetnénk leírni az érzelmeknek ezeket az átmeneti árnyalatait, ezeket a végtelenül becses semmiségeket, ezeket a szavakat, melyeknek hangsúlyát visszaadni szegény az emberi nyelvkincs, ezeket a pillantásokat, melyek a leggazdagabb költeményeknél is tartalmasabbak! Minden egyes rejtelmes jelenetben, amikor észrevétlenül lángra lobbanunk egy nőért, szakadék nyílik, melyben elmerül minden költői alkotás. Ej, hát hogyan is adhatnánk vissza széljegyzeteinkkel a lélek élő és titokzatos rezdüléseit, mikor még ahhoz sincsenek megfelelő szavaink, hogy a szépség látható misztériumait megfessük?"

Honoré de Balzac

Random Idézet

"Ha akarjátok, itt helyben megmagyarázom, mi az élet lényege, mi az élet titka és értelme. Ne fussatok ábrándok után, ne törekedjetek címre, vagyonra! Évtizedek idegőrlő munkája kell ezek eléréséhez, s egyetlen éjszaka elrabolhatja tőletek. Őrizzétek meg fölényes egykedvűségeteket az élettel szemben, ne rettegjetek a bajoktól s ne sóvárogjatok a boldogság után, hisz úgyis mindegy: a keserűség nem tart örökké, s ami édes, az sem fenékig az. Örüljetek, ha nem fáztok, s ha éh és szomj nem gyötör benneteket, ha nincs megroppanva a gerincetek, ha lábatok járni, kezetek fogni, szemetek látni, fületek hallani képes – van-e még, akire irigykednetek kellene? Ne irigyeljetek másokat. Aki irigy, elsősorban önmagát emészti. Dörzsöljétek meg a szemetek, mossátok tisztára szíveteket, s becsüljétek, nagyon becsüljétek meg azokat, akik szeretnek benneteket, akik jószívvel vannak irántatok. Ne bántsátok, ne szidalmazzátok őket, ne váljatok el tőlük haragban, mert nem tudjátok, nem az lesz-e utolsó cselekedetek letartóztatástok előtt, s úgy is maradtok meg az ő emlékezetükben!"

Alekszandr Iszajevics Szolzsenyicin