logo
Random Idézet

"Nekem is az az érzésem, hogy mi nagyon összeillünk... Azért is szeretek veled lenni, mert melletted sosem unatkozom. Még ha nem szólunk, nem érünk is egymáshoz, még ha külön szobában vagyunk is, még akkor sem. Soha nem unalmas veled lenni. Szerintem ez azért van, mert valahogy bízom benned, bízom a gondolataidban. Érted, hogy mire gondolok? Hogy mindent szeretek, amit látok belőled, és azt is, amit nem. Pedig ismerem a hibáidat is. De pont ez az, a hibáidról is az az érzésem, hogy pont jól kiegészítik az én jó tulajdonságaimat. Hogy ugyanazoktól a dolgoktól félünk. Hogy mintha még a démonaink is hasonlítanának! Hogy te sokkal többet érsz, mint amennyit valójában megmutatsz magadból, én meg pont fordítva. Hogy néha kimondottan szükségem van a jelenlétedre, hogy... hogy mondjam... érezzem a saját... súlyomat?"

Anna Gavalda






Random Idézet
"Minden döntés nehéz: a nagyobbak életveszélyesek. Érthető hát, hogy ide-oda kapkodunk tanácsért, marasztaló vagy külső indíttatásért. Tanácsot kérünk, segítséget várunk. De ilyen egyszerű segítség nem létezik. (...) Jó lenne másra hárítani a felelősséget, szétosztani a terhet, melyet jövőnk bizonytalansága mér ránk. Próbára tenni a kételyeket, amelyeket a választás kérdőjele kényszerít ki belőlünk. De a választás terhét nem lehet feldarabolni: jog és kockázat a mi vállunkat nyomja, és ami jön, azt is nekünk kell viselni."

Hankiss János



1170 milliárdból épül az Apple új főhadiszállása



1170 milliárdból épül az Apple új főhadiszállása

1170 milliárdból épül az Apple új főhadiszállása.

A Bloomberg nyilvánosságra hozta az Apple Kaliforniában épülő új főhadiszállása, a hatalmas üvegből készült ufóra emlékeztető formája miatt az Űrhajó becenevet kapott irodaház költségtervezetét. Amikor Cupertino városa 2011-ben engedélyezte a terveket, a büdzsé még 3 milliárd dollárról szólt, de úgy tűnik, azóta kicsit megszaladtak a költségek, mert most már 5 milliárdról beszélnek, ami forintban 1170 milliárdot jelent.

Ezzel az Apple új főhadiszállása nagyjából annyiba fog kerülni, mint a világ jelenlegi legmagasabb és legfényűzőbb felhőkarcolója, a 1,5 milliárdos dubaji Burj Khalifa, és a lerombolt WTC-tornyok helyén 3,5 milliárdból épülő New York-i One World Trade Center összesen (igaz, a 1WTC valós költségei állítólag a 3,8-3,9 milliárdot is elérhetik a becslések szerint a projekt végére). És még így sem lesz a világ legdrágább épülete, ezt a címet ugyanis az 5,5 milliárdból felépített szingapúri Marina Bay Sands luxushotel és kaszinó tartja 2010 óta.

A négy emeletes, összesen 260 ezer négyzetméteres épületben 12 ezer Apple-alkalmazott fog dolgozni egy 700 ezer négyzetméteres park közepén. A csillagászati árat azok az építészeti megoldások indokolják, amelyeket halála előtt nem sokkal maga Steve Jobs írt elő az utódja számára. Ilyen például, hogy az irodaházhoz vezető összes utat és a parkolókat is a föld alá kell rejteni, hogy a dolgozók csak az erdőt lássák az ablakon kinézve. Az épületben használt összes faborításhoz egyetlen speciális juharfajtát alkalmaznak. Az egész épületet üveg borítja, összesen hat négyzetkilométernyi, ezt egy németországi üzemben gyártják le, hajlítják meg a megfelelő formára, majd szállítják át Kaliforniába 12 méteres darabokban. Jobs nem akart betonpadlót, ezért mozaikszerű terrazzo-megoldást használnak majd az építészek.

Az épület tetejét 65 ezer négyzetméternyi napelemmel fogják befedni, ami a tervek szerint 8 megawatt energiát termel majd, így az egész épület önellátó lesz áramból, sőt, előfordulhat, hogy a kaliforniai elektromos hálózatba még vissza is pumpálhat, amikor szép napos az idő, de nincs olyan meleg, hogy a légkondicionálás túl sokat fogyasszon.

Meg nem erősített hírek szerint az új vezérigazgató, Tim Cook egymilliárdot próbál vágni az épület költségein, és az átadás időpontját az eredeti 2015-ös dátumhoz képest egy évvel elhalasztotta. Az Apple ugyan hatalmas, 140 milliárd dollár körüli készpénztartalékon ül, amiből bőven telik fényűző új főhadiszállásra, a részvényesek azonban inkább azt szeretnék, ha a gigászi bankszámlát extra osztalékfizetéssel apasztanák le kicsit.

Szakértők szerint gondokat okozhat az építkezés során az is, hogy a környék építőipari alvállalkozói túl vannak terhelve, és előfordulhat, hogy egyszerűen nem lesz elég szakképzett munkás és gép. A Szilícium-völgyben ugyanis valóságos építkezési láz tört ki, új főhadiszállást építtet a Google, a Samsung, a Facebook, és készül a San Francisco 49ers amerikaifoci-csapat új stadionja is. Az Apple tervei szerint az építkezés a területen álló jelenlegi épületek elbontásával idén nyáron indulhat el.

Forrás:

 



Random Idézet

"Micsoda? Hogy érezhetnék szeretet ezek iránt a zsarnokok iránt, akik felelősek a Tibetben mindmáig tartó atrocitásokért, akik száműzetésbe kényszerítették a szegény, idős dalai lámát, akik olyan ártatlan szerzeteseket vetnek börtönbe, mint Dzsigme és Lobszang? (...) A dalai láma elmagyarázta, hogy akik ártani akarnak nekem, azok valójában tálcán kínálják a spirituális fejlődés legnagyszerűbb lehetőségét. Hiszen amikor összeakadok velük, természetes módon gyűlöletet és haragot érzek, és általuk esélyt kapok, hogy megtartóztassam magam ezektől az indulatoktól. Ha mindig mindenki kedves lenne hozzám, soha nem lenne lehetőségem a türelem gyakorlására. Hiszen könnyű együtt érezni azokkal, akik jók hozzám, és akiket kedvelek, az igazi próbatétel az, amikor valaki ártani akar nekem, meg akar gátolni valamiben, elvesz tőlem valamit, vagy inzultál. Ha az ilyen ember iránt is tudok szeretet érezni, az már előrelépés. Ez az ember tehát lehetőséget ad a fejlődésre, és ezért hálával tartozom neki. Ilyen lehetőséget még Khenszur Thabkje rinpocse sem tud nyújtani nekem a bölcs tanításaival, ezért az ellenségemet legnagyobb tanítómként kell tisztelnem."

Ian D. Robinson

Random Idézet

"Szívesen megvallom Önöknek, hogy bámulatba ejt a szent írások fensége és az evangélium szentsége a szívemhez szól. Nézzék csak meg, milyen fellengzős beszédűek a filozófusok könyvei, milyen jelentéktelennek tűnnek emellett. Lehetséges, hogy egy ilyen fennkölt és ugyanakkor ilyen egyszerű könyv emberi alkotás lenne? Lehetséges, hogy az, akinek a történetét elmondja, saját maga csak egy ember lenne? Csupán egy olyan hang, amit egy rajongó vagy egy becsvágyó szektás hirdet? Minő szelídség! Milyen erkölcsi tisztaság. Mily megható bájosság a tanításaiban! Micsoda magasztosság az alapelveiben! Milyen mélységes bölcsesség a beszédeiben! Micsoda merészség! Milyen finomság, ugyanakkor milyen ütőerő van a válaszaiban! Micsoda hatalom a szenvedélyein. Hol van az az ember, az a bölcs, aki gyengeség és hivalkodás nélkül így képes cselekedni, szenvedni és meghalni?"

Jean-Jacques Rousseau